WARTO ZOBACZYĆ ...
"W TOWARZYSTWIE DRZEW" - jesienne kolory drzew, krzewów oraz bylin w najlepszym wydaniu ...
... czyli wizyta w Arboretum Wirty - Najstarszym w Polsce Leśnym Ogródzie Dendrologicznym.

Arboretum Wirty to miejsce piękne i ciekawe przez cały rok. Wiosną kwitną tu dziesiątki drzew oraz krzewów, a jesienią roślinność przebarwia się na intensywne kolory złota, palonej cegły i dojrzałej pomarańczy. Położone jest nad brzegiem Jeziora Borzechowskiego w gminie Zblewo, Powiat starogardzki, Województwo pomorskie.

Pierwsze drzewa w Arboretum Wirty posadził tu w latach 1875-1880 nadleśniczy Nadleśnictwa Wirty, Adam Putrich. Następnie kolekcję poszerzono o drzewa egzotyczne i alpinarium. Pod koniec lat 80-tych XX wieku zmodernizowano techniczne zaplecze arboretum. Składa się teraz ono z gospodarczej wyłuszczarni szyszek, klimatyzowanych komór chłodniczych do przechowywania nasion, magazynu szyszek, punktu sprzedaży sadzonek oraz szklarni. Wirty przeżywają dziś drugą młodość. Świadczy o tym nie tylko rozbudowa arboretum, ale przede wszystkim coraz większy ruch turystyczny.

Arboretum Wirty zaprasza odwiedzających codzennie od 08.00 do zmierzchu. Ponadto na miejscu można nabyć widokówki oraz książki opisujące historię tego ciekawego miejsca, a także sadzonki drzew i krzewów ozdobnych - w bardzo dobrej cenie! Arboretum dysponuje wygodnym parkingiem, barem serwującym dania gorące i oczywiście toaletami.

LINKI:

CENNIK
MAPA DOJAZDOWA
Designed and Developed by Vebox  
Poprawny CSS!